Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca Bir Fidan Bir Kitap Etkinliği Düzenlendi
  22.04.2022

  Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca Bir Fidan Bir Kitap Etkinliği Düzenlendi

          Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iş birliğiyle, Ataköy Şehit Turgay Karademir İlkokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

          Etkinliğe Kars Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Soner AYGÜN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Harun YENİCE, Merkez İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayın Özgür CENGİZ, Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Hakan HOŞGÖREN, Orman İşletme Müdür Vekili Sayın Salih EKİNCİ katıldı.

          Törenin açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun YENİCE, köyde eğitim gören öğrencilerimizle birlikte, 23 Nisan coşkusunu fidan dikimi gibi anlamlı bir etkinlikle kutladıkları için duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

          Cumhuriyet Başsavcısı Soner AYGÜN programda yaptığı konuşmada, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu burada hep birlikte yaşamanın sevinci ve heyecanı içinde olduğumu belirtmek istiyorum.

          23 Nisan 1920, Türk milletinin millî iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu mutlu günde, kuruluşunun 102. yılını gurur ve coşkuyla kutladığımız Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini rahmet ve şükranla anıyorum.

          Burada günün önemine binaen dikeceğimiz fidanları, millî değerlerimizin mirasçısı ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza emanet edeceğiz. Ve inanıyoruz ki, sevgili öğrencilerimiz, çocuklarımız kendileri büyürken burda dikeceğimiz fidanları da büyütecekler ve doğaya çok kıymetli bir armağan sunmuş olacaklar.

         Bugün çocuklarımıza ayrıca, okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi için kitap, ders çalışmalarına destek olunması için kalem, vatan ve millet sevgisini pekiştirmek için de bayrak hediye edeceğiz. Konuşmalarıma burada son verirken, bu anlamlı programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

         Programda öğrencilerin gelişim ve öğrenmelerine sağlanan desteklerden dolayı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Başsavcısı Soner AYGÜN’e teşekkür plaketi takdim edildi.

           Etkinlikte fidan dikimi yapılmasına müteakip, öğrencilere hediyeleri verildi.

          Çocuklara, okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi için kitap, ders çalışma etkinliklerine destek olunması için kalem, vatan ve millet sevgisini pekiştirmek için bayrak, ağaç ve doğa sevgisini geliştirmek için de tohum hediye edildi.

          Aldıkları hediyelerin heyecanını yaşayan öğrencilerle birlikte okullarında bir süre sohbet edilerek hatıra fotoğrafı çekilmesiyle etkinlik sona erdi.

  Adres

  Yeni Şehir Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi 4/1 Merkez/KARS

  Telefon

  (0474) 223 20 26 - 223 38 63 - 223 26 30

  FAX : (0474) 212 23 54 (Adliye) - (0474) 212 77 81 (Cumhuriyet Başsavcılığı)

  E-Posta

  karscbsisaretadalet.gov.tr